Tipy a Triky

VAŘENÍ PIVA

Pivo, zlatavý nápoj, který zpříjemňoval člověku náročnou cestu staletími je na celém světě opravdovým fenoménem. Jak vzniklo, jaký mělo a má dodnes význam a kam se ubírá dále? Povíme si několik zajímavostí o českém i zahraničním pivě a zkusíme si jej také v domácích podmínkách uvařit.

Přečtěte si více

Krůta u společného stolu

Přelom loňského a letošního roku je vyvrcholením mnoha příležitostí a důvodů k přípravě vynikajících rafinovaných pokrmů. Kulinářství je velmi kreativní sféra, ve které můžeme dát volnou ruku své představivosti a fantazii. Členové domácnosti a hosté určitě ocení to, že spojíme kreativitu v kuchyni s chutnými a vysoce kvalitními výrobky, např. s krůtou.

Přečtěte si více

Jak skladovat med

Med je vynikající a zdravá potravina plná vitamínů a minerálů. Dáváme si jej do čaje, pečeme z něj medovník i cukroví. Aby nám med dlouho vydržel, musíme dodržovat zásady správného skladování a nakládání s ním. Tady je pár základních pravidel.

Přečtěte si více

Špagety carbonara připomenou v každém soustu jedinečnost italské gastronomie

Nevíte, co připravit k večeři? Došla vám fantazie a rodina se dožaduje něčeho, co bude skvěle chutnat a ještě lépe vypadat? Potom se určitě můžete inspirovat tam, kde je kulinářské umění povýšeno na skutečné mistrovství a kde kuchaři sbírají medaile na světových šampionátech. Jistě, Itálie je skutečnou perlou pro chuťové pohárky a nedat tomuto prosluněnému regionu šanci zazářit by byla velká škoda. Kdo jednou ochutnal, už nechce jinak – i když je kouzlo kuchyně hlavně v rozmanitosti, Itálie má typické recepty jak pro region kolem Milána nebo Benátek, tak i Řím či Neapol…

Přečtěte si více

S jedlým papírem vytvoří nádherný dort úplně každý

Které dítě by si nepřálo k narozeninám dort s oblíbenými zvířátky a filmovými hrdiny? Jenže ne každá maminka má čas upéct takové veledílo. A co si budeme nalhávat, většina smrtelníků ani věrohodnou podobu zvířete, natož potom kreslené postavičky, vytvořit nedokáže. Záchrana v podobě jedlého papíru tudíž představuje doslova revoluci ve světě pečení.

Přečtěte si více

3 tipy pro zdravé tělo i mysl

Zdravý životní styl je komplexní přístup k životu jako takovému. Psychická pohoda ovlivňuje fyzický stav a obráceně. Všechno je propojené a každá inspirace pro ještě zdravější režim se rozhodně hodí. V článku najdete praktické rady, které vám pomohou s přidáním nových zdravých návyků

Přečtěte si více

Příprava masa na grilování

Jelikož je grilovací sezóna v plném proudu a Vy samozřejmě chcete být na svoje naložené maso právoplatně hrdí, připravili jsme pro Vás pár rad, jak zlepšit chuť masa a na grilování zaujmout svými kulinářskými schopnostmi.

Přečtěte si více

Bylinky prospěšné pro naše tělo

Znečištěné životní prostředí, vzduch, který dýcháme se zvýšeným podílem oxidu uhličitého, prachových částic, pylů, bakterií a virů ukládající se na sliznicích, v plicích i na kůži. To je to, čemu se nevyhneme. Je třeba tělo pravidelně detoxikovat.

Přečtěte si více

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek o nových receptech.