3 tipy pro zdravé tělo i mysl

3 tipy pro zdravé tělo i mysl

yoga-3053487_6401.jpg

 

Zdravý životní styl je komplexní přístup k životu jako takovému. Psychická pohoda ovlivňuje fyzický stav a obráceně. Všechno je propojené a každá inspirace pro ještě zdravější režim se rozhodně hodí. V článku najdete praktické rady, které vám pomohou s přidáním nových zdravých návyků.

Zdravá a vyvážená strava bez přebytku cukrů

To, jak se cítíme, z velké části ovlivňuje strava. Určitě máte vyzkoušené, že po vydatné svíčkové s několika knedlíky nechcete dělat nic jiného než jenom spát a odpočívat. Oproti tomu vyvážené a lehčí jídlo s dostatečnou zeleninovou přílohou má za cíl dodat energii, která vydrží a zároveň nás přísun potravy neuspí. Zdraví neprospívá ani přebytečná konzumace jednoduchých sacharidů, takže se mohou hodit tipy, jak snížit přísun cukru ve stravě.

Pravidelné cvičení

Při cvičení se spalují nechtěné tukové zásoby, posilují se svaly a také dochází k vyplavování endorfinů. Jde o ideální způsob, jak něco udělat pro své tělo i psychiku. Jakmile bude hezké počasí, vyrazte na procházku, krátký běh či projížďku na kole, protože navíc načerpáte důležitý vitamín D ze slunečního záření. Přidat můžete také cvičení v posilovně či nejrůznější zábavné skupinové lekce. Střídejte různé druhy pohybů, ať je tělo neustále stimulováno novými podněty a neupadnete do nudné rutiny jednotvárných tréninků.

Vzdělávejte

Součástí zdravého životního stylu je také pravidelné a víceméně neustálé vzdělávání se. Čtěte zajímavé články a získávejte nové vědomosti, protože nikdy nevíte, kdy se vám budou hodit v běžném životě. Příkladem může být magazín o zdravém životním stylu www.fittyn.cz plný kvalitního a zajímavého čtení. Jde o studnici plnou inspirace v rámci cvičení, stravování, ale i dalších oblastí života. Až budete mít volnou chvilku, věnujte ji nenásilnému vzdělávání a čerpání nových informací.

 

 

 

 

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek o nových receptech.